Napsali o nás

Co jste se mohli dočíst v médiích o nás a výsledcích naší práce.

iDNES 14. října 2013

Kvalitní poskytovatel informačních systémů vám nabídne řešení jak propojit váš stávající internetový obchod a informační systém. Toto je většinou umožněno pomocí webových služeb. Nově začínající e-shopy mohou využít již hotové řešení, které nabízí například software Altus Vario. Toto řešení nabízí kompletní produkt takže se nemusíte o napojení starat, při zakládání e-shopu je vše připraveno a propojení ihned funguje.

Centrum pro výzkum informačních systémů 15. 11. 2012

"Podíváme-li se na aktuální hodnocení tržních podílů v malých podnicích a porovnáme je s dlouhodobým trendem, pak můžeme konstatovat, že nejnižšímu segmentu nejlépe rozumějí tuzemští ERP výrobci. Mezi osm nejprodávanějších produktů nepronikl ani jeden zahraniční zástupce."

Podle studií Centra pro výzkum informačních systémů patří Altus Vario dlouhodobě mezi první tři nejvíce prodávané řešení v segmentu malých podniků.

Extra PC, březen 2009, str. 76 - 78, Lék na ekonomickou krizi

Byla uvedena nová verze Altus Vario. Je zaměřena na jednoduché ovládání, udržení neustálé shody s legistalivou pomocí automatických aktualizací i začlenění dříve samostatných rozšíření i doplňků přímo do modulů systému. Mezi 1300 zákaníky jsou napříkald společnosti Alza.cz nebo Stratosféra.

Demýtizovaný pohled na ASP potvrzuje Štěpán Pokorný ze společnosti Altus software, kde službu ASP využívají její nejmenší a zároveň největší zákazníci. V obou případech je hlavním případem outsourcing správy IT infrastruktury. "ASP se, po počátečních přehnaných očekáváních, stalo standardní, způsobem pořízení a správy informačního systému," vysvětluje Pokorný. Altus Vario je navrženo tak, že funguje také jako hostovaná aplikace. Samotný provoz ASP služby zajišťují partneři, kteří se na tuto oblast specializují.

Computerworld 5. 12. 2008

Tam, kde končí možnosti krabicového softwaru a přicházejí na řadu požadavky na vyšší flexibilitu a podporu podnikových procesů, se nachází hranice mezi tradičními ekonomickými programy a skutečnými ERP systémy. Mezi ty patří také Altus Vario vhodný pro široké spektrum malých a středních firem. Systém dovoluje automatizovat rutinní postupy či operace ve firmách, flexibilně nastavit prakticky všechny činnosti, číselníky či sestavy včetně rozšíření datové struktury.

IT Systems 20. 10. 2008

Software [Altus Vario] zajišťuje firmám pořádek v zakázkách, dokladech, financích a dává jim ucelený přehled o veškeré firemní agendě. Charakterizuje ho plná automatizace rutinních činností a důraz na podporu podnikových procesů. Důraz na efektivitu projevující se zejména v přepracovaném uživatelském rozhraní, důsledné centrální administraci a automatickém stahování aktualizací, zcela zásadních z hlediska legislativy, představuje hlavní charakteristiku nového produktu.

IT Systems 20. 8. 2008

Zajištění veškeré administrativy spojené s údržbou silnic na Vysočině již nebylo možné zvládat v papírové podobě. Altus Portal dnes administrativním pracovníkům pomáhá veškerá data třídit, spravovat, zpracovávat a sdílet.

Účetní svět, 25. 6. 2007, Bez propojení účetnictví a e-shopu bychom nemohli fungovat

"Bez propojení účetnictví a e-shopu bychom nemohli fungovat," říká Mgr. Michal Vacík v rozhovoru pro Účetní svět. Přečtěte si, proč jeho společnost Attalos používá účetní software Altus Vario a proč by ho pan Vacík ani po čtyřech letech nevyměnil.

IT Systems, 5/2007, str. 46, Vario ve verzi 11

"Program Altus Vario nabízí firmám velké množství funkcí ke zpracování podnikových procesů. Lze jej v mnoha směrech snadno přizpůsobovat potřebám a zvyklostem daného podniku. Svými funkcemi je určen především pro firmy střední velikosti. Díky verzím s omezeným počtem dokladů je však cenově dostupný i pro menší firmy."

BIZ, 9/2005, str. 86, IS pro malé a střední podniky

Podle Centra pro výzkum informačních systémů se umístilo Altus Vario s 13,4% podílem na trhu na 2. místě v kategorii All-in-One ERP systémů v segmentu malých firem podle počtu implementací.

Softwarové noviny, 10/2004, str. 24, Velký přehled účetních programů

„…[Vario] se chlubí provázaností s MS Office, ovšem v jeho případě je to chlubení naprosto oprávněné. Velmi příjemné je např. žluté okénko s úkoly… úkoly v něm zobrazené máte zadány ve Variu, ale stejně tak si je můžete uložit přímo do Outlooku…“

„…Některé účetní programy „pracují pod Windows“, některé „využívají nástroje Windows“. Vario nepochybně patří až do třetí skupiny programů, které navíc ještě do sebe integrují různé součásti Windows a MS Office. Díky tomu můžete ve Variu pracovat např. s úkoly podobně jako v Outlooku…“

Reseller Magazine, ročník II. 9/2004, Argumenty z pravěku IT už nefungují

„Miloš Novák [obchodní ředitel Altus software]: ‘ERP musí umět snížit skladové zásoby, zjednodušit pracovní postupy, snížit chybovost atd. Je důležité, aby byl daný ERP otevřený a umožnil vám jako partnerovi samostatný vývoj branžového řešení. To pak můžete prodávat přes další partnery, kteří jsou s vámi v partnerské síti.’“

IT Systems, 5/2004, str. 6, Konkurenční upgrade Altus Vario

„…Nové vydání systému Altus Vario přináší plnou podporu pro obchodování na jednotném trhu EU…“

Connect!, 1/2004, str. 11, čl. Potenciál SME - Jak si nasadit IS na míru?

„…Informační systém Altus Vario přichází se zajímavým řešením…společný základ pro většinu firemních agend…lze vyřešit zavedením informačního systému Altus Vario, který je možné libovolně doplňovat o vlastní nadstavby. Nadstavby bezezbytku zohlední specifika daného podniku. Hlavní výhodou je, že firma získá standardní řešení základu, které je udržováno v souladu s legislativou a technickým vývojem…“

„Software je navržen tak, aby jej bylo možno rozšiřovat bez jakýchkoli zásahů do standardního základu a dat…“

IT Systems, 1-2/2004, str. 56, Na trhu je nová verze ekonomického systému Altus Vario

„…mezi základní vlastnosti Varia (nejen nové verze) patří flexibilita a maximální integrace s prostředím Microsoft Office 2000/XP včetně uživatelského rozhraní, takže pro uživatele produktů Office je ovládání Varia zcela intuitivní. Flexibilita programu je dána možností uživatelského nastavení téměř všech vlastností programu, číselníků a sestav…“

Microsoft Katalog 2003/2004, str. 29

„…Tento systém…spolehlivě zajišťuje spolupráci všech oddělení i výměnu dat mezi vzdálenými pracovišti. Uživatelé systému Altus Vario oceňují jeho otevřenost pro nadstavby poskytující oborová řešení…“

„…Altus Vario využívá všech výhod prostředí MS Office a účelně spolupracuje s jeho programy (Word, Excel)…“

„…Altus Vario je otevřený systém, který lze dále doplňovat a přizpůsobovat požadavkům uživatele. Samozřejmostí je snadné přizpůsobování a vytváření libovolných tiskových výstupů včetně grafů…“

Chip 09/2002, Recenze Altus Vario X

"Již u Varia 8.0 jsem oceňoval variabilitu uživatelských nastavení. Moduly umožňují vedení neomezeného počtu knih dokladů s možností definovat libovolné číselné řady, skladové hospodářství zvládá vedení neomezeného počtu skladů. Lze neomezeně přidávat nové sestavy a tiskové formuláře (v prostředí Accessu)."

"V prostředí programu jsou z hlediska ovládání a logiky důsledně dodržovány zásady Microsoft Office, takže uživatelé produktů z tohoto balíku se prakticky nemusí pro Vario učit nic nového. Kooperaci s Microsoft Office navíc určitě využijete přinejmenším při vytváření korespondence či hromadné korespondence."

"Silnou stránkou verze X zůstává modul Adresář a Evidence majetku (ten byl navíc vylepšen). Poměrně nestandardní existence samostatného modulu Kursovní lístek určité také není na škodu. V modulech dokladů si díky možnosti založit libovolné množství knih dokladů s vlastní číselnou řadou uděláte svůj vlastní pořádek, který bude nejlépe vyhovovat právě vám. Zejména u firem s větším množstvím dokladů a poboček je však velmi důležité tento systém do detailů promyslet ještě předtím, než začnete naostro účtovat (stejně tak u přístupových práv)."

Chip 04/1999, Recenze Altus Vario 8

"Většina programů, které jsou na našem trhu nabízeny, o sobě směle prohlašuje, že mají ovládání podobné jako produkty z rodiny MS Office. Ne vždy je tomu tak. Na ovládání systému Vario 8.0 však opravdu nepoznáte, že není z dílny Microsoftu."

IT Systems, 5/2007, str. 46, Vario ve verzi 11

"Program Altus Vario nabízí firmám velké množství funkcí ke zpracování podnikových procesů. Lze jej v mnoha směrech snadno přizpůsobovat potřebám a zvyklostem daného podniku. Svými funkcemi je určen především pro firmy střední velikosti. Díky verzím s omezeným počtem dokladů je však cenově dostupný i pro menší firmy."